Zeven bouwbedrijven doen oproep: ‘Meer en betere infrastructuur’

Zeven grote bouwers hebben een oproep gedaan aan de politiek om te investeren in infrastructuur en vragen aandacht voor andere brandende kwesties.

Dat meldt de Neprom. BAM, BPD, Dura Vermeer, Heijmans, TBI, Van Wijnen en VolkerWessels willen graag meer woningen bouwen, maar betere infrastructuur is daarbij een voorwaarde. Goede bereikbaarheid is dan een eerste vereiste.

Met de landelijke verkiezingen in zicht zijn de bouwbedrijven alvast begonnen hun verlanglijstjes in te leveren. De mogelijkheid om meer woningen te bouwen staat daarbij bovenaan. Niet alleen die bereikbaarheid is dan ook van belang, ook het oplossen van de stikstofcrisis, de netcongestie en de overmaat aan regels zijn brandende kwesties.

Infrastructuur

‘Woningbouw op grote schaal is alleen mogelijk als nieuwe gebieden goed bereikbaar zijn’, schrijven ze onder meer. ‘Investeringen in infrastructuur zijn essentieel om doorbraaklocaties te ontsluiten en woningbouw mogelijk te maken. Zonder wegen, ov-verbindingen en fietsinfrastructuur blijven plannen op papier steken.’

Voorbeelden van goede infrastructuur die het verschil maakt is gebieden zijn de Randstadrail van Den Haag naar Rotterdam en het doortrekken van de Rotterdamse metro naar Hoek van Holland. Goede verbindingen ontsluiten gebieden en maken woningbouw in die gebieden opeens stukken aantrekkelijker.