Af en toe komt er vastgoed met een verhaal op de markt. Deze week stonden een kasteel, een gemeentehuis en het huis van een voortvluchtige in de belangstelling.
In het Brabantse Grave staat al een tijdje voor € 2,4 mln het plaatselijke gemeentehuis te koop. Het stamt uit 2008 en werd in 2022 overbodig door de gemeentelijke fusie in het Land van Cuijk. Niet meteen, want de ambtenaren zijn nog niet zo lang geleden pas verhuisd naar Boxmeer. Het pand van 2.600 m2 staat nu leeg. Beperking: het gebouw vlakbij de provinciale weg is niet geschikt voor bewoning, aldus wethouder Mark Janssen. ‘De architectuur, het type gebouw leent zich er niet voor.’ Maar als kantoor – met label A – voldoet het nog prima, al vonden de Gravenaren een paar jaar terug wel dat de zwart uitgeslagen witte gevelplaten en de kapotte tegels bij de ingang afbreuk deden aan de uitstraling. Daar is inmiddels wat aan gedaan, meldt De Gelderlander.
Ridderharnas bij de prijs inbegrepen
De woningzoeker kan terecht in het Limburgse Gronsveld, maar moet daar wel € 3,85 mln voor meenemen. Dan krijg je ook wat: een kasteel met oprijlaan, 17 woonvertrekken, 9 slaapkamers, 2 badkamers, een bijbehorende ruïne en kerkers. En een ridderharnas, volgens De Limburger. Wie zich even wil terugtrekken, kan terecht in een donjon (oftewel woontoren) met garage. Daarbovenop komt dan nog de ruimte van de kelders, de zolder en de bijgebouwen. Het staat allemaal in een monumentaal park van 2 hectare.
Verkoper Bas de Laat woonde er vier jaar met vrouw en zes kinderen, maar wil nu zelfvoorzienend gaan leven. Hij prijst het dubbel glas, de vloerverwarming en isolatie van het sprookjeskasteel. Zelfvoorzienend wonen kan er echter niet. ‘We kunnen hier niet zomaar het hele park omploegen.’ Dat gaat hij nu doen in Reuver, bij zijn boerderij met 9 hectare grond. Eerder bouwde hij de Sint-Lambertuskerk aan het Emmaplein in Maastricht al om tot woonhuis en kantoor. Tip: de kasteelruïne is geschikt voor muziek maken en heeft een bioscoop.
Leegstaande woning
De minder kapitaalkrachtige woningzoekende kan de hand leggen op een vrijstaande woning in Venlo, die komende donderdag onder de hamer gaat. De eigenaar heeft er niet lang van kunnen genieten: die is voortvluchtig, en al een tijdje ook. Tjeerd K. en zijn compagnon Thomas B. zijn spoorloos sinds in 2019 475 goudstukken en 22.000 gouden munten verdwenen uit een Rotterdamse kluis die verhuurd werd door het bedrijf van de twee. De waarde van het goud zit inmiddels rond de € 100 mln.
Justitie vermoedt dat de twee zich in Dubai ophouden en wil ze graag hier voor de rechter treffen. Een verzoek om een verhoor via videoverbinding is afgewezen. Het proces rondom de roof zal volgend jaar plaatsvinden, maar of het goud ooit nog opduikt, is onzeker. Daarom wordt overgegaan tot executieverkoop van de woning. De WOZ-waarde staat op € 656.000 (2024), zo wist De Telegraaf te achterhalen. In december 2018 kocht K. het pand nog voor € 500.000 en nam hij een hypotheek van € 575.000.