Hypotheeksector wil kosten overbruggingshypotheek omlaag brengen

De hypotheeksector onderzoekt mogelijkheden om losse overbruggingshypotheken tegen lagere kosten aan te bieden, meldt minister Keijzer van Volkshuisvesting in een brief aan de Tweede Kamer.

Met name voor ouderen moet het zo aantrekkelijker worden om door te stromen naar een nieuwe woning. Kopers van nieuwbouwwoningen betalen vaak tijdelijk voor twee woningen. Ook moeten zij regelmatig een overbruggingshypotheek nemen om de overwaarde van hun huidige woning mee te nemen naar hun nieuwe woning. De kosten hiervoor zijn relatief hoog. Dat betekent dat woningeigenaren die hun huidige woning volledig hypotheekvrij hebben – veelal ouderen – toch een vaste hypotheek moeten afsluiten voor de aankoop van een nieuwbouwwoning. De hypotheeksector onderzoekt daarom hoe de kosten voor een losse overbruggingshypotheek omlaag kunnen.

Het Platform Hypotheken verkent daarnaast hoe voorkomen kan worden dat dubbele hypotheeklasten voor kopers oplopen, doordat nieuwbouwprojecten langer duren dan gepland.

img
Redacteur
Profiel