Westplan koopt opnieuw bouwgrond in Verenigde Staten

De Amerikaans-Nederlandse ontwikkelaar Westplan heeft grond aangekocht voor de bouw van huurwoningen in het zuidoosten van de Verenigde Staten.

In de buurt van Atlanta is in totaal drie hectare grond aangekocht. Daar kunnen 227 woningen worden ontwikkeld. ‘Veel Europese investeerders zijn momenteel afwachtend om in te stappen in Amerikaans onroerend goed. Gezien het huidige politieke klimaat is dit voorspelbaar. Maar het gaat volgens ons niet om de vraag wie er aan de macht is, belangrijker is hoe de huurmarkt zich de komende jaren ontwikkelt. Op de lange termijn zijn demografische en economische ontwikkelingen bepalend’, aldus Taco Ulrich, partner bij Westplan.

De aankoop nabij Atlanta is het 71ste project van Westplan. Volgens Ulrich is ook in de VS sprake van een tekort aan huurwoningen, terwijl de bevolking doorgroeit. Zowel in absolute getallen als in huishoudens. Vergunningen en regelgeving zijn daarbij niet de belemmerende factoren, hoge bouwkosten en beschikbaarheid van kapitaal wel. ‘Op veel locaties zijn de huuropbrengsten te laag ten opzichte van de bouwkosten. Resultaat is een zeer beperkte nieuwbouwproductie. Daardoor is er geen evenwicht tussen aanbod en vraag en dat zorgt voor een opwaartse druk op de huren’, zo zegt Ulrich.

De financiering is verstrekt door twee Nederlandse family offices die in de toekomst meer willen investeren in Amerikaanse huurwoningen.

img
Redacteur
Profiel