FiMek en Capricorn kopen Haagse Nieuwe Hallen voor herontwikkeling

Capricorn Capital Group en FiMek estate hebben de locatie in de eerste fase van De Nieuwe Hallen overgenomen van Duijnstede Beheer. De locatie van De Nieuwe Hallen maakt onderdeel uit van de gebiedsontwikkeling van de Binckhorst. 

Het plan voor De Nieuwe Hallen ontworpen in samenwerking met Mei Architecten, sluit aan bij het historische gebruik en de bestaande kwaliteit van het industrieel erfgoed en bij het innovatieve karakter van De Binckhorst. De karakteristieke industriehallen uit de jaren ‘50 worden getransformeerd en de ruimte tussen de hallen wordt openbaar gemaakt en vergroend.

In de eerste fase komen er ook twee nieuwe woontorens met in totaal 234 woningen, ca. 2.100 m2 commerciële ruimten en de bijbehorende parkeerplaatsen. In totaal worden er op de locatie vier woontorens met 450 woningen gerealiseerd met ca. 10.000 m2 ruimte voor wijkvoorzieningen.

Het wordt een actief gebied. In de voormalige industriehallen worden creatieve bedrijvigheid, maatschappelijke voorzieningen, detailhandel en horeca opgenomen.

FiMek zal het plan in samenwerking met Capricorn en Duijnstede verder ontwikkelen voor realisatie. Beoogde start van de eerste fase is begin 2026.

De transactie is tot stand gekomen in samenwerking met LOR Finance en HVG Law namens kopers en BarentsKrans namens verkopers.

 

img
Adjunct-hoofdredacteur
Profiel