Een buitenkansje voor FC Utrecht-fans die zonder seizoenskaart voetbalwedstrijden willen zien: de vier hoeken van stadion Galgenwaard worden voorzien van vier woontorens.
De gemeente wil de omgeving rond stadion Galgenwaard volledig vernieuwen in samenwerking met Galgenwaard Development en Herculestoren Utrecht. In totaal komen er 1.100 nieuwe woningen, waarvan 75% betaalbaar en minimaal 40% sociaal. Bijzonder is de plek van de nieuwbouw: die komt op de vier hoeken van Stadion Galgenwaard en op de plek van het huidige BP-tankstation, waar het gebouw Het Stadsblok verrijst. Er zijn ook short stay-units voor internationale studenten, maatschappelijke voorzieningen, horeca en werkplekken voorzien. De bestaande Herculestoren, het tankstation en de stadionhoeken worden gesloopt.
Minder stenig en beter bereikbaar
Volgens wethouder Eelco Eerenberg (Ruimtelijke Ordening) is de directe omgeving van het stadion 'nog te stenig en onaantrekkelijk'. 'Met deze plannen maken we van het stadion en zijn omgeving een levendige en groene plek waar wonen, werken en bewegen centraal staan. Straks bruist het hier niet alleen op wedstrijddagen, maar elke dag van de week. En we dragen ook nog bij aan enorme woningbouwopgave van de stad en het land.' Het gebied rond het stadion wordt autoluw en er komt een nieuw stadionplein.
De hoeken van het stadion worden dichtgebouwd, een wens van veel supporters van FC Utrecht, wat mogelijk ook ruimte biedt voor extra plekken in het stadion. Met de plannen wil de gemeente ook de bereikbaarheid van het gebied voor fiets, lopen en ov verbeteren, onder meer door nieuwe wandel- en fietspaden die verbinding maken met Maarschalkerweerd en het Lunettenpark. Ook wordt de afrit van de Waterlinieweg aangepast en de Herculeslaan verlegd.
De ontwikkeling gebeurt in fases, zodat voetbalwedstrijden door kunnen gaan. Op de plannen kan worden gereageerd, waarna de gemeenteraad aan zet is. De verwachting is dat in 2027 kan worden gestart met de herontwikkeling.