Sloop verlost Amstelveen eindelijk van 'schandvlek'

Het ooit trotse hoofdkantoor van Ballast Nedam in Amstelveen verviel de laatste jaren snel tot leegstaande schandvlek van de gemeente. Inmiddels is de sloop in volle gang.

Ballast Nedam koos begin jaren zeventig de Amstelveense wijk Kronenburg als locatie voor een revolutionair nieuw hoofdkantoor van 20.000 m2. In 1974 werd het geopend en ruim een kwart eeuw deed het pand dienst als onderkomen voor het bouwbedrijf. Dat betrok in de jaren negentig alweer een nieuwe hoofdzetel in Nieuwegein en in 2001 werd het Amatelveense pand afgestoten, niet in de laatste plaats wegens geldproblemen.  

Opvang asielzoekers van korte duur

Het kantoor kreeg een nieuw leven als bedrijfsverzamelgebouw en werd in 2015 gerenoveerd met het oog op weer een nieuwe bestemming: het moest een noodopvanglocatie worden voor maximaal 400 asielzoekers. Maar de forse investeringen rendeerden niet, want het COA zegde begin 2017 alweer de huur van het pand op. Er hebben uiteindelijk nooit 400 asielzoekers verbleven.

Link met Van der Valk-familie

Leegstand volgde, ondanks dat er tot 2021 nog voordelige werkruimtes in het gebouw werden aangeboden. Daarna sloeg de verloedering toe, moet onder meer diverse branden tot gevolg. De gemeenteraad drong aan op betere beveiliging, waarna de eigenaar met een dwangsom in het verschiet besloot tot sloop. Die eigenaar is Amstelveen Laan van Kronenburg 2 B.V. Achter dat bedrijf zit volgens wethouder Herbert Raat een aangetrouwd lid van de familie Van der Valk.

 

De sloop komt Amstelveen goed uit, want op die locatie staat woningbouw gepland. Er moeten 438 sociale studentenwoningen, short stay-units, kleinschalige horeca, sportvoorzieningen en werkplekken komen. Raat is tevreden. 'Nu de parkeergarage nog,' zegt hij tegen lokale media, doelend op de nabijgelegen leegstaande garage. 'Die trekt ook mensen aan die je er liever niet wilt hebben.'    

Laatste nieuws

Evenementen