Op korte termijn start de sloop van de oude V & D in Hengelo. Daarmee wordt de transformatie van de binnenstad in gang gezet.
In het gebied tussen de Brinkstraat, Beekstraat, Brugstraat en Marskant moeten onder de naam BeBrink de komende jaren 150 woningen komen. Op de plek van de oude V & D aan de Brink komt een gebouw met 37 koopappartementen met retail en/of voorzieningen in de plint. Elders in BeBrink zijn sociale huurwoningen, goedkope en middeldure huurwoningen en en koopwoningen -stadsvilla’s- voorzien.
Na het faillissement van V & D stond het filiaal in Hengelo hoofzakelijk leeg op wat outlet-activiteiten en maatschappelijk gebruik na. In 2025 kocht de gemeente het pand voor € 2,1 miljoen. Alle panden die nodig zijn aan de Marskant om de gebiedsontwikkeling mogelijk te maken zijn nu in het bezit van de gemeente, waaronder het pand van bezorgrestaurant De Beren aan de Brink 14 dat inmiddels haar deuren heeft gesloten.
Per 1 maart sluit ook bioscoop Movie Unlimited aan de Beekstraat 41 haar deuren. De exploitant mocht het pand aan de Beekstraat huren tot de voorziene sloop maar geeft nu al de sleutel terug omdat de exploitatie sinds Corona verlieslatend is.
In PropertyNL 1 meer over de ondergang van V & D. Deze uitgave verschijnt op 30 januari.
