PropertyNL, onafhankelijke research commercieel vastgoed Nederland, nieuws, aanbod en transacties
Stichtse Vecht gaat door met centrumplan Loenen
Datum: 11-08-2011 15:23, Bron: PropertyNL
Categorie: Overig
 
LOENEN - Gemeente Stichtse Vecht omarmt het initiatief dat is ontwikkeld door de toenmalige gemeente Loenen, Stichting Habion, woningbouwvereniging Vecht en Omstreken, C1000 en Artica Vastgoedontwikkeling om het centrumgebied van Loenen aan de Vecht te verbeteren. Stichtse Vecht (63.000 inwoners) is op 1 januari ontstaan uit een fusie van de gemeenten Loenen, Breukelen en Maarssen.

Het centrum van Loenen aan de Vecht wordt doorsneden door de Rijksstraatweg. Aan de ene kant ligt het historische dorpscentrum, aan de andere kant een naoorlogs centrum met daarin onder andere een supermarkt, zorg- en gezondheidsvoorzieningen en zorgwoningen. In het nieuwe plan wordt dit centrum herontwikkeld en wordt er voor gezorgd dat de voorzieningen ook op langere termijn behouden blijven. Er komt een nieuw gezondheidscentrum met zoveel mogelijk eerstelijns voorzieningen, een bibliotheek met een multifunctioneel karakter en er wordt ruimte gemaakt voor extra winkels en zorg- en gezondheidsvoorzieningen.
Stichting Habion en woonzorgcentrum ’t Kampje willen er een nieuw en modern woonzorgcentrum ontwikkelen, waarin ook rekening wordt gehouden met het sterk groeiende aantal ouderen van de toekomst. De supermarkt en de al aanwezige detailhandel krijgen de mogelijkheden om in te spelen op huidige en toekomstige ontwikkelingen. De C1000 supermarkt wordt uitgebreid tot 1500 m2.
De uitstraling van het nieuwe centrum zal aansluiten op het karakter van het historische dorpshart. Het grote contrast dat er nu is met het oude dorp verdwijnt daardoor. Ook functioneel worden het nieuwe centrum en het oude dorpshart beter met elkaar verbonden.
Actuele dagelijkse nieuwsbrief