PropertyNL, onafhankelijke research commercieel vastgoed Nederland, nieuws, aanbod en transacties
Provincie en gemeente zetten Rijk buitenspel bij Luchthaven Twente
Datum: 11-03-2010 23:30, Bron: PropertyNL
Categorie: Overig
 
ENSCHEDE - De Provincie Overijssel en de gemeente Enschede willen de grond van Luchthaven Twente kopen van het Rijk. De provincie en de gemeente willen intensief deelnemer zijn in de gebiedsontwikkeling en daarom gezamenlijk eigenaar worden van de grond. Dat staat in een brief van het provinciebestuur aan Provinciale Staten. Het Rijk is inmiddels op de hoogte gebracht en verzocht de vorig jaar getekende bestuursovereenkomst aan te passen.

Overijssel en Enschede zullen daarna als gebiedsregisseur optreden in de gebiedsontwikkeling en een grondexploitatiemaatschappij oprichten. In dit traject zal er ook geregeld afgestemd worden met het rijk.
In februari ging Provinciale Staten van Overijssel akkoord met een doorstart van het vliegveld onder een aantal voorwaarden. PS eist dat de gebiedsontwikkeling onafhankelijk plaats vindt van de tender van de luchthavenexploitatie, dat de leisure-activiteiten niet te grootschalig worden en dat een gebied van ruim tien vierkante kilometer wordt gereserveerd waarbinnen woningbouw niet mogelijk is. Er zal nu een ruimtelijke visie worden opgesteld, die in juni klaar moet zijn.
Eerder werd Vliegwiel Twente Maatschappij i.o. opgericht, een gebiedsontwikkelingsmaatschappij in oprichting van Rijk, Provincie en gemeente. Het Rijk zou aanvankelijk de grond en de gebouwen van de vliegbasis inbrengen en een actieve rol spelen bij de gebiedsontwikkeling van het vliegveld in samenwerking met de regio. Het Rijk neemt deel in VTM i.o. via het Rijksvastgoed- en ontwikkelingsbedrijf (RVOB). Provincie Overijssel en gemeente Enschede willen nu een gezamenlijk grondexploitatiebedrijf (GEM) oprichten die de plaats inneemt van de VTM i.o. Deze wordt dan opgeheven en de GEM zal onder een andere naam gaan opereren.
Actuele dagelijkse nieuwsbrief