PropertyNL, onafhankelijke research commercieel vastgoed Nederland, nieuws, aanbod en transacties
DTZ: opname in eerste halfjaar gestegen
Datum: 07-07-2011 14:25, Bron: PropertyNL
Categorie: Overig
 
AMSTERDAM - De opname van kantoorruimte is in de eerste helft van 2011 gestegen met 565.000 m2. Dat is 18% meer dan de eerste helft van 2010. DTZ Zadelhoff verwacht dat de totale kantooropname van 2011 uitkomt op 1,4 miljoen m2. Ook stijgt het aanbod, dat uitkomt op 7,3 miljoen m2. De leegstand is sinds 1 januari licht gestegen met 1,5%. Per 1 juli staat 6,6 miljoen m2 kantoorruimte leeg. Hoewel de leegstand net als in 2010 en 2009 nog steeds groeit, is de groei minder sterk, aldus DTZ.

Vergeleken met het eerste halfjaar in 2010 is de opname op de bedrijfsruimtemarkt in de eerste helft van 2011 gestegen met 31%. Het is de verwachting van DTZ dat ook de tweede helft van 2011 een positieve ontwikkeling laat zien ten opzichte van vorig jaar en dat het opnameniveau over het hele jaar op 2,4 miljoen m2 zal uitkomen.
Op de bedrijfsruimtemarkt komt het aanbod per 1 juli 2011 uit op 9,4 miljoen m2. Dit is een lichte stijging ten opzichte van 1 januari 2011. Van Steenhoven: 'De grootste transactie op de bedrijfsruimtemarkt was die van Kuehne + Nagel Nederland in Utrecht met 35.500 m2. In de zuidelijke regio’s vonden ook enkele grote transacties plaats door onder andere TNT Fashion Group, Plus 100 bv en Woger Trading.'
DTZ Zadelhoff heeft vandaag de factsheets voor de kantoren- en bedrijfsruimtemarkt gepubliceerd met daarin de actuele marktgegevens voor de eerste zes maanden van 2011 in de verschillende Nederlandse regio’s. 'Zowel op de kantorenmarkt als de bedrijfsruimtemarkt is een stijging van de opname te zien. De leegstand op de kantorenmarkt neemt nog steeds toe, maar stijgt minder hard dan voorheen', aldus Cuno van Steenhoven, voorzitter Dagelijks Bestuur van DTZ Zadelhoff. Op de kantorenmarkt vonden de meest omvangrijke transacties plaats in Rotterdam, Eindhoven en Maastricht. Op de bedrijfsruimtemarkt wordt de top-3 van grote transacties aangevoerd door Utrecht, Bergen op Zoom en Roosendaal.
De grootste transactie op de kantorenmarkt is gedaan door de Hogeschool van Rotterdam (16.000 m2) gevolgd door Bosch Security Systems in Eindhoven en Mercedes-Benz in Maastricht met respectievelijk 15.000 m2 en 11.300 m2.
Actuele dagelijkse nieuwsbrief