PropertyNL, onafhankelijke research commercieel vastgoed Nederland, nieuws, aanbod en transacties
AM reorganiseert en krimpt met 50 arbeidsplaatsen
Datum: 17-01-2012 16:47, Bron: PropertyNL
Categorie: Overig
 
NIEUWEGEIN - De organisatie van AM krimpt met 50 arbeidsplaatsen en van de vijf regionale vestigingen blijven er drie grotere over. Deze reorganisatie komt voort uit een nieuwe bedrijfsstrategie, die inhoudt dat AM zich sterker richt op de economische kerngebieden van Nederland en de interessante regio's en steden daarbuiten. AM wil tevens het geïnvesteerde vermogen in projecten verlagen. De nieuwe organisatie zal ruim 150 arbeidsplaatsen tellen.

De regio’s Utrecht en Noordoost worden samengevoegd tot één regio. Ditzelfde gebeurt met de regio’s Zuid-Holland en Zuid/Zeeland. De regio Noord-Holland wijzigt niet.
Naar aanleiding van groeiende vraag uit de markt gaat AM specifieke expertise op basis van betaald advies inzetten voor overheden en overige samenwerkingspartners en creëert hiermee nieuwe verdienmodellen. De nieuwe strategie heeft geen gevolgen voor het commercieel vastgoedbedrijf AM Real Estate Development.
AM speelt hiermee in op de veranderende marktomstandigheden. Naast de huidige onzekerheid in de woningmarkt ervaart AM dat de markt structureel wijzigt, met een groeiende kloof tussen sterke marktgebieden en regio’s waar sprake zal zijn van krimp. Mede door de grotere nadruk op binnenstedelijke projecten en transformatieopgaven van gebieden en gebouwen neemt de complexiteit van projecten toe. Tegelijkertijd groeit de uitdaging om snel en flexibel te kunnen inspelen op de marktvraag met projecten in meer en kleinere fasen.
AM stuurt bij haar projecten op een kortere ontwikkelingstijd en lagere kosten. In dit kader gaat AM zich nog nadrukkelijker richten op samenwerking met beleggers en woningcorporaties. Zij gaat zowel deze zakelijke klanten als particuliere woonconsumenten in de hoedanigheid van co-maker vroegtijdiger betrekken bij het ontwikkelingsproces. AM zet daarvoor nieuwe methoden van marketing en e-business in, waaronder crowdsourcing. Daarnaast krijgt het advies aan en de begeleiding van de particuliere woonconsument meer nadruk via personal sales.
Actuele dagelijkse nieuwsbrief